Katlanır cam balkon Antalya

Katlanır cam balkon Antalya

Cam balkon sistemlerinde, katlanır ve sürme tip olmak üzere 2  sistem kullanılmaktadır. Kullanım amaçları ve çalışma prensipleri farklı olan bu ürünler arasından Katlanır cam balkon modelinin özelliklerini ve detaylarını inceleyebilirsiniz..

Katlanır cam balkon Antalya

Sabit bir alt ve üst ray içerisinde yan yana gelerek, alt ve üst tekerler sayesinde hareket edebilen ve tamamen açılabilen sistemdir. Bu sistemde yalıtım durumu, sürme sisteme göre daha iyidir. Cam aralarında 4-5 mm. olan boşluk, plastik veya yeni çıkan alüminyum fitiller sayesinde kapanmaktadır. Cam kanatlar, yan yana gelir ve cam profillerinde kademeli kapaklar kullanılır, kapaklar birbirine geçerek su ve hava yalıtımı sağlar.

Katlanır cam balkon Antalya

Sistemde 8 mm. veya 10 mm. cam kullanılabilir. Camlar özel bir yapıştırıcı ile (poliüretan mastik) ile baza profiline  yapıştırılır. Bu özel yapıştırıcı suya karşı dayanıklı, çürümez ve esnek yapısı ile çok sağlam tutucu ve uzun ömürlüdür.

 

 

 

katlanır cam balkon Antalya Katlanır cam balkonların tekerlerinde rulman kullanılmaktadır.

 

 

 

Katlanır cam balkon sisteminin bir diğer avantajı, Camların içeri doğru açılabilmesi sebebi ile kolay temizlenebilmesi, dıştaki kısmın içeri doğru gelmesi nedeni ile güvenli bir temizleme şansına sahip olmasıdır. Özellikle ev hanımları ulaşılamayan sabit camların, plastik doğramada vs. de olduğu gibi temizlenmesi konusunda oldukça sıkıntı yaşamakta ve temizlik yaparken oldukça riskli bir şekilde hareket etmek zorundadırlar. Katlanır sistem cam balkonlar estetik görüntüsü ve güvenli, kolay temizliği ile bayanların en çok tercih ettiği ürün olmaktadır.

Katlanır cam balkon sistemleri, her şekilde ve geometrik yapıda olan balkonlara ofislere ve iş yerlerine  rahatlıkla uygulanabilir. sürme sistemler daha çok düz ve engelsiz yerlerde uygulanma durumu varken, katlanır modeller girintili çıkıntılı, oval, yükseklik farkı olan yerlere adapte edilebilir.

Sistemde kullanılan aksesuar ve yardımcı malzemeler, kolay kullanımı ve sistemin güvenliğini artırmaktadır. Plastik kapaklar, katlanabilir boynuz, teker çıkış bölümündeki plastik çerçeve, alt ve üst kilitler, birbirine geçebilen ve her açıya uygun plastik baza kapakları, sistemin rahat kullanımını arttıran malzemelerdir. Katlanır cam balkon Antalya için daha fazla bilgi için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Antalya WİNLİFE Cam sistemleri TEL : 0242 324 03 26